biomasa drzewna

Producent

Biomasa drzewna jest trzecim pod względem wielkości odnawialnym źródłem energii. Podczas produkcji w naszej firmie zostaje wiele produktów wtórnych, które posiadają różnorodne zastosowania w gospodarstwach, jak i przemyśle. Nasze produkty są w 100% naturalne i pochodzą głównie z drzew iglastych. W naszej ofercie znajdą Państwo biomasę w postaci: trociny, zrębki oraz kory.

Zrębka leśna

W naszej produkcji zrębka leśna przecierana jest przez specjalistyczne rębaki samojezdne. Produkowana jest z gałęzi pozrębowych. Cechuję się ona niższą zawartością wilgoci, niż zrębki tartaczne– od 30 do 50%, co pozwala na ich spalanie w typowych kotłach do spalania biomasy. Najczęściej wykorzystywana jest przez elektrownie w celu uzyskania energii elektrycznej i cieplnej.

zrębka tartaczna

Zrębka tartaczna jest to zmiennik kory. Jest to odpad poprodukcyjny, który wykorzystywany jest do produkcji biomasy, ale nie tylko. Nasza zrębka, powstaje w wyniku rozdrabniania drewna za pomocą maszyn zrębujących. Powstaje ona w naszych tartakach, posiada wysoką kaloryczność oraz śladowe ilości piasku czy kory. Surowiec ten idealnie nadaje się do elektrowni, zakładów produkujących, płyt wiórowych oraz pelletu. Jej miara wynosi od 5 do 50 mm. Wartość energetyczna mokrych zrębków to około 9 MJ/kg, a suchych w przybliżeniu 16,5 MJ/kg.

Trociny

Trociny jest to naturalny produkt uboczny powstały podczas obróbki drewna. Posiada śladowe ilości kory oraz piasku. Dzięki temu otrzymuje się czystą, ekologiczną i stałą biomasę. Drewno poddawane jest skrawaniom i frezowaniom w tartaku. Wartość energetyczna trocin mokrych to około 8 MJ/kg, a suchych około 15 MJ/kg. Wartości te są przybliżonymi liczbami, ponieważ na ich ścisłą wartość energetyczną ma wpływ także gatunek drzewa, z którego powstają trociny. Im twardsze drewno, tym większa jest wartość opałowa. Trociny są cennym paliwem, które również idealnie nadaje się do produkcji pelletu DINplus.

Kora drzewna

Nasza firma zajmuje się wytwarzaniem kory, która wykorzystywana jest m.in. w ogrodnictwie. Jest niezbędna do utrzymania wilgoci oraz wyższego zakwaszenia gleby. Dodatkowo zapobiega wzrostowi chwastów i chroni rośliny przed mrozem. Kora jest przyjazna dla środowiska. Nasza firma zaopatruje hurtownie ogrodnicze, oraz szerokie grono klientów indywidualnych.  Realizowana dostawa jest w ilościach cało samochodowych.