Pellet ekologiczny

Producent

Pellet jest paliwem ekologicznym, który stanowi alternatywę dla paliw tradycyjnych takich jak oleje opałowe, węgle czy też gaz. Charakteryzuje się niską zawartością wilgoci, popiołów oraz substancji szkodliwych dla środowiska, a także wysoką wartością energetyczną. Nasz pellet posiada większą wartość kaloryczną, niż drewno. Dochodzi ona do 20MJ/kg. Nasz produkt posiada granulat o średnicy od 6 do 25mm. Podczas produkcji poddawany jest suszeniu, mieleniu oraz prasowaniu. Główną zaletą pelletu jest komfort, wygoda i czystość podczas jego stosowania, stanowi ona odnawialne źródło energii, a także spalanie pelletu odbywa się w kotłach bezobsługowych. Nasz ekologiczny pellet jest dostępny głównie w sprzedaży hurtowej.

Pellet drzewny

Produkowany przez nas jeden z trzech rodzai, pellet drzewny jest ekologiczną i nowoczesną alternatywą dla paliw tradycyjnie wykorzystywanych do ogrzewania firm lub mieszkań. Pellet może powstawać z różnego rodzaju biomas. Nasza firma wykorzystuje produkty wtórne z tartaków. Trociny są suszone i prasowane pod ciśnieniem do postaci niewielkich granulek, w taki sposób uzyskujemy pellet drzewny. Jego wartość opałowa to ponad 18MJ/kg. Nasz produkt posiada wiele zalet, między innymi jest to komfort, wygoda i czystość podczas jego stosowania. Posiada niski poziom emisji dwutlenku węgla do otocznia, ponieważ w bezobsługowych kotłach wydziela się minimalna ilość CO2. Produkt ten jest uznawany za odnawialne źródło energii.

Pellet ze słomy

Produkowany przez naszą firmę pellet ze słomy jest produktem wtórnym powstałym z wyselekcjonowanych zbóż. Ze słomy produkuje się mały granulat, który nazywamy pelletem. Zmiana słomy na pellet ma wiele zalet, między innymi: długi czas spalania w stosunku do innych produktów drewnianych. Granulki pelletu nie wytwarzają pyłu, przy procesie granulacji, który zachodzi w około 90°C. Obniża to ryzyko występowania różnego rodzaju grzybów czy drobnoustrojów. Nasz Pellet jest uniwersalny i może być stosowany w piecach kotłach lub kominkach. Produkt ten coraz bardziej staje się popularnym paliwem na Polskim rynku.

Pellet z łuski słonecznika

Produkowany przez nas pellet z łuski słonecznika przybiera formę sprasowanych łupin. Jest granulatem sprasowanym pod wysokim ciśnieniem bez szkodliwych substancji. Znajduje on swoje zastosowanie przede wszystkim w przemyśle energetycznym lub termicznym. Nasz produkt posiada średnice od 6mm do 10mm i długości kilku centymetrów. Posiada niską zawartość wilgoci (8-12%) oraz popiołów (0,5%). Pellet słonecznikowy stosuje się w kotłach na ogół bezobsługowych. Nasz Pellet ze względu na zalety, staje się bardzo konkurencyjnym paliwem.